Bzzzz ......... BUCH!!!!!

23. dubna 2010 v 17:50 | Shaunee |  Black List
= další moucha sestřelena....

..... aneb další položka z extrémě dlouhého seznamu věcí, které Shaunee OPRAVDU, ale OPRAVDU nemá ráda. (čímž se rozumí, že to nechápe a nenachází v tom princip užitečnosti, ale nechte to přiznat, takže TO NEMÁ RÁDA)

COPYRITIZMUS OTRAVIZMUS ......


.....Ten kdo umí latinsky (tedy speciální verzi latiny podle Shaunee) si již přeložil, že jde o úplně triviální a primitivní druh nákazy řádící v síti blogu. A bohužel, ani naše dokonalá Shaunee nedokázala objěvit lék na tuto chorobu - a jakože to zkoušla = zahrála si na šílenýho vědce, zamkla se v pokoji, každou chvíli upustila nějakou hodně těžkou knihu, aby to vytvořilo zvuk práskajícího experimentu, nebo přelívala vodu z jedné lahve do druhé, aby to vytvořilo iluzi bublajícího jedu a dalších přísad do jejího supr čupr lektvaru proti této záludné nákaze. Nakonec nechala spadnout celou poličku, vytvořila si na hlavě pořádný číro, trochu se přičmouhla popelem a se zdrceným výrazem vylezla z pokoje s výrazem naprostého zklamání své vědecké osobnosti. No a lék stejně nic.

Protože tyto bakterie, které virus copyritizmu přenášejí se prostě ničím odradit nedají. Nezabitelný druh. Je prokázané, že tento zmutovaný druh blech (či co to je) se nejradši živí cizími autorskými články, které s přesností na dvě slova přenáší na svůj vlastní blog, kde jej publikuje jako svůj vlastní článek a výmysl.

No a Shaunee samozřejmě nechápe, co je na tom těžkého, okopýrovat prostě a jednoduše adresu blogu, kde je článek zveřejněný a připsat ji pod text. Uznává, že ona samotná je mrcha, potvora a praštěnice otravnice obecná a to vše v tom nejhorším slova smyslu, ale ke kopírování cizích nápadů - tak takhle hluboko se ještě nesnížila.

Samozřejmě, ne všichni jsou tak talentovaní a literárně nadaní jako naše suprózní Shaunee a vymyslet nějaký svůj vlastní originální článek pro ně může pak být problém, a to Shaunee ještě celkem bere, že si v tomto případě někdo vypůjčí článek někoho jiného s tím, že napíše, kde to vzal. Ale když pak ze samé zoufalosti jakási bleška okopčí článek někoho jiného a ani se neobtěžuje připsat zdroj, to je hulvátství. No a proti tomu nepomůže ani když si autor napíše klidně i obrovským červeným písmem přes celé záhlaví, že si OPRAVDU NEPŘEJE ABY BYLO Z JRHO BLOGU KOPÍROVÁNO BEZ UVÁDĚNÍ ZDROJE. Ty mršky blešky to se vší neůctou neberou na vědomí a vesele kopírují dál.

I když na druhou stranu musím uznat, že mě tím i několikrát docela slušně pobavili - například, kdyš Shaunee našla na třech stránkách za sebou stejný článek a to ještě ke všemu s tím, že u každého bylo připsané UVÉST ZDROJ při kopírování a někde tak v prostředku článku bylo přímo vpsané, na kterém blogu se tento článek nacházel původně, takže pro i jinak silně deduktivní Shaunee nebylo vůbec těžké zjistit, které dva blogy kopírovaly od jakého. Na další stranu to Shaunee ještě utvrdilo v jejím slavném přesvědčení, že na vrcholu populačního žebříčku se nachází ona, pak dlouho, dlouho nic, její oblíbená postava z The Vampire Diaries Damon, pak zas dlouho, dlouho nic, pak králičí bobek, zase dlouho, dlouho nic a teprv pak ten zbytek obyvatelstva.

= Přece jenom = KDO BY BYL TAKOVÁ TRUBKA, ŽE SI NA BLOG KLIDNĚ OKOPÍRUJE ČLÁNEK A PŘEDSTÍRÁ ŽE JE JEHO VLASTNÍ A PŘITOM SI ANI NEVŠIMNE, ŽE JE V NĚM PŘÍMO NAPSÁNO JMÉNO PRAVÉHO AUTORA, KTERÝ ČLÁNEK VYMYSLEL (které se tedy neshoduje s JEHO jménem)????

A to se nemusí týkat jenom článků - v ohrožení ze strany této choroby je i třeba design blogu. A to je taky docela zvláštní, když člověk pak narazí na dva úplně stejné blogy s totožnám designem, akorát s tím, že na každém je pod tvorbou designu podepsán někdo jiný.

Závěr: Lidičky, Shaunee vám do toho vašeho kopírování nechce strkat nos, páč pokud se to zatím netýká jí samotné, může si dovolit být tak povrchní, aby jí to nezajímalo, ale upřímě - když člověk už potřetí čte ten samý text, který viděl i na jiném blogu, buďte si setsakramensky jisti, že váš blog pěkně rychle opustí a už se nevrátí. = Jenom přátelská rada.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama