Srpen 2010

Milé babičky, ....

28. srpna 2010 v 12:33 | Shaunee |  Others
Milé babičky,

Shaunee není nevychované dítě, dokonce si díky své genialitě dokáže i sama zavázat tkaničky u bot, takže by ani jednu z vás nechtěla nijak urazit, ale občas - zdůrazňuji občas - jste vážně na zabití!

Tak tohle by Shaunee velice ráda sdělila všem babíčkám na světě - a určitě není jediná. Na světě je totiž podle Shaunee až moc lidí, kteří se se svými babičkami prostě srovnat nedokáží. Naštěstí - díky své již zmíněné genialitě, Shaunee se s tím tipicky "babičkovským" chováním dokáže poprat. Dokonce už si i vypracovala jistou taktiku, která je ve většině případů opravdu velice účinná.

No a tak se tak jedenou stalo, že vaše protivná, sarkastická, sebestředná, sobecká, povrchní a naprosto perfektní a geniální Shaunee jednou dostala laskavou náladu a svou taktiku se rozhodla vám přednést. Trochu pomoci vašim nervům při rozhovorech s vašimi předky... Taková sbírka rad z vlastní zkušenosti, která by se snad někdy mohla hodit - a Shaunee vám teď ještě dporučuje, ať si ten následující článek pěkně užijete, páč Shaunee v něm tentokrát nikoho nehaní a nepomlouvá - což znamená, že je to velice vzácný a ojedinělý článek ....

A co je tedy tak účinná odbabičkovací metoda? To nejednodušší, co se dá v takových chvílích vůbec udělat - prostě se vykecat. Což bohužel spousta lidí neumí, takže na sebe radši začnou řvát... Proto se tedy vaše laskavá Shaunee rozhodla, že vám udělí pár příkladů, jak na to, protože ona sama je samozřejmě ten největší kecal na světě, který by se určitě dokázal dostat i z dvojnásobné vraždy s jasným svědectvím očitého svědka i materiálních důkazů (Shaunee je velice skromná)

Tak za prvé se vám všem už určitě někdy stalo, že se vaše babička rozhodla vám udělat přednášku o vaší rodině - tedy o jejích předcích. Však to znáte - tenhle strýček žije tady a jeho tatínek žil zase tam a jeho sestra pracovala zese jinde... Takové jednosměrné rozhovory mohou v konečné verzi trvat až několik hodin, což je někdy opravdu obtěžující, když člověk třeba někam spěchá. Jenže jak babičku odpálkovat tak, aby ji neurazil? Když jí člověk řekne, že už musí jít nebo tak něco, babička se může urazit. A jaké je tedy východisko?
Jednoduché - buďto jste takoví spratci a necitelní parchanti jako Shaunee a prostě jí nemilosrdně odeženete větou, že už vám to buťo říkala, nebo že už máte prostě něco jiného na práci.
A nebo se z toho vykecáte - je to jednoduché, babička třeba povídá o strýci Josefovi tuhle z Budějovic a vy si náhle vzpomenete, že nějaký váš známý je z Budějovic také... Samozřejmě je to jen příklad, stačí se chytnout na cokoli - když si babička stěžuje třeba na prodavačku v nějakém obchodě, tak si vy můžete vzpomenout na jiný obchod, který je podle vás mnohem lepší. Pokud žádné takové vodítko nemáte, vymyslete si ho - jasně, je to kruté, ale za stihnutou konferenci to stojí, ne? Tak například, jak už bylo uvedeno, babička mluví o Josefovi z Budějovic... Vy jí náhle skočíte do řeči s tím, že někdo ze stejného baráku má v Budějovicích bráchu a že ten brácha je strašně fajn a že jednou se přijel podívat za tím vaším známým a tak dále a tak dále - chvilku nepřetržitě vykládejte o všem možném, na co si vzpomenete a pak už můžete vklidu vzkřiknout "Jé, to už je hodin, já už vážně musím jít!!!!" a babička se nemůže urazit, že jste tak utnuli její rozhovor, protože jste defakto přerušili jenom sebe.... Funguje to na sto procent, podle vlastních zkušeností...

Nebo se občas stává, že se babička rozhodne trošku si do vás zarýpat - začne strašně prudit třeba kvůli tomu, že máte v pokoji nepořádek, nebo že jeden váš kamarád se jí vůbec nezamlouvá a takové věci... Co teď? Když na ní začnete řvát, že je to váš vlastní život a že do toho nemá co kecat, tak si tím nepomůžete. Když jí řeknete, že si ukidíte později, babička vám neuvěří a otravuje dál, když řeknete, že ten kamarád vůbec není takový, jak si myslí a že má i spoustu dobrých vlastností - babička si stejně bude mlít dál tu svou. Tak co teď?
Jednoduše ji stopněte. Stačí říct "Hele, babi, jestli budeš pokračovat, mohlo by se stát, že mi vyklouzne jedno velice nehezké slovo, ale vážně nic ve zlém, já tě jenom upozorňuji že by se to MOHLO stát, tak aby ses pak neurazila." Tohle souvětí má třeba Shaunee snad úplně nejradši - funguje na sto procent, páč babička se pak nemůže ohánět tím, že jste na ní sprostí, protože vy defakto ještě nejste, jen zmiňujete, že byste mohli být.

Nebo co když se babička rozhodne vám cpát nějaké jídlo, když zrovna nemáte hlad a to, že nemáte hlad pro ní není důvod si nevzít třeba její domácí buchtu nebo tak, která vám třeba ani nechutná? Když řeknete, že na to nemáte čas, že můsíte už někam jít, vecpe vám tu buchtu do ruky na cestu a když řeknete, že vám to nechutná, urazí se a když řeknete, že nechcete, prudí dál. Tady je východisko velice snadné - stačí říct, že jste měli před chvílí třeba řízek nebo tak něco - babičky totiž potřebují detaily - musíte být konkrétní, když řeknete, že nemáte hlad, budou to ignorovat, když řeknete, že jste měli řízek s bamborama, už jim dojde, že jste vážně už jedli a hlad tedy nemáte. Nebo řekněte, že jste před chvílí objedvali (nebo večeřeli nebo tak něco) a po objedě se jíst nemá a že si dáte za chvíli.

Taky mají babičky v oblibě kritizovat vaše oblečení - no a v tom případě jim prostě sdělte, že minule, když jste se viděli, říkala, že se jí to líbí a stůjte si za tím a zatloukejte a zatloukejte. Vymyslete si třeba, že to přece říkala, když jste přišli na návštěvu, jak jste se zrovna bavili o jednom starém známém nebo tak. Prostě si vymýšlejte věruhodné detaily a babička nakonec ztrartí jistotu, že se jí to nelíbí. Prostě jí přesvěčtě o své pravdě, to zabírá vždycky a ve všech situacích, prostě řekněte, že minule říkala něco, co neříkala a pořád a pořád tvrďtě, že to tak opravdu bylo - zatloukejte.

A poslední taktika - která taktéž zabírá úplně na všechno - jednoduše dělejte mrtvého brouka, však ono jí to brzy omrzí vás otravovat. Když mluví, přikyvujte, občas prohoďte nějaké to "Hmmmm" a dělejte si na svém. Babička to nakonec zakope a půjde otravovat někoho jiného. Nebo taky pořád jen přikyvujte a říkejte "jasně" a "Samozřejmě" a "Opravdu?" a takové fráze, které jí utvrdí v přesvědčení, že jí posloucháte a vy si přitom můžete myslet na co chcete a prostě neposlouchat a není třeba si přitom natahovat nervy.

Ale samozřejmě existuje ještě mnoho a mnoho způsobů, jak se "odbabičkovat". Většinou stačí být jen klidný a nějak se vykecat, je to jednoduché, není třeba řevu ani nervů a napětí v rodině.
Ale to je jen taková praktická rada...

Ach, ta hudba kritizace

25. srpna 2010 v 19:10 | Shaunee |  Black List
Shaunee is back!!!

To jste rádi, co? Shaunee se zase jednou obtěžovala ztrácet čas se psaním nesmyslných článků, které sama vydává za vrcholně smyslné a velice dobře je maskuje pod rouškou okecávání...

Takže, vážení pozůstalí, zase se jednou scházíme v rubrice Black List.

Už dlouho tomu bylo, co jsme se zde setkali naposledy - už je to dlouhá požehnaná doba, co vás Shaunee ponižovala svou genialitou a sarkasmem. A to se musí napravit - všichni se Shaunee souhlasí, samozřejmě...

A co se rozhodla Shaunee zkritizovat tentokrát? No, tak, když už jsme u té hudby...

Ha!! Gigantičtí komáři!!

13. srpna 2010 v 20:40 | Shaunee |  Black List
A Shaunee pěkně prosí o potlesk.... (no..., možná ne zas tak pěkně...)

Ne, ale fakt, vůbec, ale vůůůůůbec by Shaunee nevadilo, kdyby se bývala narodila jako gigantický komár...

To by lidi prchali!!! Jéje, to by byl úprk!!! (ne že by neprchali už tak, se Shauneeiným sarkasmem a protivností se nikdo nějak blíže seznámit netouží...)

Ale co, vraťme se k tématu... (ano, Shaunee se počítá do vašeho stáda a říká tomu my) Jako, Shaunee je to v podstatě jedno, ale jak tak koukala na několik článků o upírech na jiných blozích (no to je věc!! Shaunee zavítala na jiný blog než na ten svůj!!!) a všechny se zabývali buď brakem Stmívání nebo kritizováním Stmívání nebo kritizováním kritizování Stmívání... Naštěstí je ale Shaunee moc povrchní na to, aby jí svítící zelenina zajímala (Pattinzon - čili patizón), takže těmahle kecama vás opruzovat nebude...

I když... Shaunee ještě nikdy nevynechala příležitost něco zkritizovat nebo někoho otravovat, takže....

Ne, to by nešlo... Shaunee je opět moc líná na to, aby vymýšlela článek o něčem, na co už psalo spousta lidí svoje vlastní neoriginální texty....

A koho vlastně zajímají upíří? Lidi, vždyť to musí strašně páchnout!!! Ale ne, fakt!!! Jako Shaunee je opět naprosto logická a praktická a geniální (ne že by někdy nebyla - bez falešné skromnosti) a takový upír má být defakto mrtvola, ne? Jako to už Shaunee fakt není jasné, jak se někomu (i dyž jen spisovatelce) povedlo udělat z mrtvoly toho nejvíc sexy kluka na planetě... No SHAUNEE, by se k mrtvole ani nepřiblížila - ne fakt, navíc někde na blogu nalezla přirovnání upírů ze Stmívání k přerostlým světluškám - což se jí vážně nelíbí, protože má ze světlušek už od mala upřímný děs... (no fakt! Hadi, pavouci, v pohodě... ale světluška, Shaunee letí z kůže) (ale psst - to nikdo nesmí vědět, to by se pak Shaunee třeba nepovedlo ovládnout ten svět, kdyby každý věděl, že před světluškou prchá jak štěně). A s touto teorií upřímně taky nesouhlasí, protože světlušky nekoušoou a navíc - neznámo jak - se požírají navzájem. Takže Shaunee si řekla, že asi vhodnější přirovnání by sedělo ke komárům - pěkně zvětšeným a s příruční lampičkou...

NICMÉNĚ!!! Tak abyste věděli, tak na to, že upírská mánie vznikla původně v Rumunsku kdesi v Karpatech a to u pověrčivých vesničanů, kteří měli za to, že upír páchne na sto honů a přebijí to jedině smradem česneku, že upír hnije zaživa a plíseň zažene jedině oheň, tak je ta mánie kolem upírů v dnešní době poněkud přehnaná - jako fajn, existuje spousta kvalitních příběhů o "hezkých" upírech, kteří nesmrdí a nehnijí a hoří na sunci... například Anne Rice to měla pěkně vymakaný... A tím chce Shaunee naznačit, že není zaujatý antiupířák, který by si zarytě tvrdil svou, aniž by si něco z těch dnešních upířích blafů přečetl... Jak už bylo kdesi v nějakém nedůležitém (ale geiálním) článku uvedeno, Shaunee sama fandí třeba The Vampire Diaries a četla nejméně ještě sedm dalších různých knih o upírech - s tím, že jedna z nich byla mnohem spíš o vlkodlacích, ale co - a do toho počítá i klasiku ve jménu Drákuly a shlédla nejeden vampíří film - a dokonce i Upíra z Nosferatu - obě dvě verze, takžeeeeeee.... co se týče fantazie, je fajn unikat do světa upírů a takových příšer, ale osobně.... Shaunee není zrovna fanda do kousanců, takže by upíra potkat nechtěla...

... teď si Shaunee vzpoměla, jak jí její sestra jednou kousla do palce u nohy... jeden z nejhorších okamžiků Shauneeinýho života...

PS: Článek neberte vážně, Shaunee jen měla chuť mektat kraviny a otravovat lidi - znáte to, dělat chytrou a tak... prostě Shaunee.

Kititi mititi...

6. srpna 2010 v 20:32 | Shaunee |  Black List
Po dlouhé době zase jednou jeden článek od vaší oblíbené Shaunee...

Jen tak úvodem (samozřejmě je jasné, že jakmile se nacházíme v rubrice Black List, bude si Shaunee opět stěžovat a kritizovat) by se vás, primitivů u monitoru, chtěla Shaunee optat, jestli už někdo z vás taky měl tu čest potkat kititi mititi. Hmm? Co? Potkal už někdo někoho takového?

Ne? Fajn, to jste ani nemohli, protože vlastně ani nevíte, co to ten kititi mititi je, že? Samozřejmě vám to vaše dobrosrdečná Shaunee mile ráda (fajn, ne zase tak ráda) vysvětlí...

Toť ta inteligence

2. srpna 2010 v 19:36 | Shaunee |  Black List
Takže vážení!

TOHLE Shaunee velice pobuřuje a vyvolává pocit známý také pod jménem vztek. A ano, tento článek, bych chtěla věnovat panu Shakespearovi (kdo nění moula, ví o koho jde).

No tak abyste věděl, pane Shakespeare, vysloužil jste si hluboké opovržení a hluboké pobouření adminky tohoto vznešeného blogu Shaunee, která si troufá (jako ona vždycky) nesouhlasit s vašimi názory.

No tak posuďte sami - Být či nebýt - Shakespeare (mimochodem, Shaunee mu  nadále bude říkat Will, protože ze Shakespeare už jí svrbí ruka) tvrdí, že je to otázka... To ovšem ví každý, takže nic světoborného...

Naopak Shaunee, geniální a úžasná, říká, že - Být či nebýt je...