Ach, ta hudba kritizace

25. srpna 2010 v 19:10 | Shaunee |  Black List
Shaunee is back!!!

To jste rádi, co? Shaunee se zase jednou obtěžovala ztrácet čas se psaním nesmyslných článků, které sama vydává za vrcholně smyslné a velice dobře je maskuje pod rouškou okecávání...

Takže, vážení pozůstalí, zase se jednou scházíme v rubrice Black List.

Už dlouho tomu bylo, co jsme se zde setkali naposledy - už je to dlouhá požehnaná doba, co vás Shaunee ponižovala svou genialitou a sarkasmem. A to se musí napravit - všichni se Shaunee souhlasí, samozřejmě...

A co se rozhodla Shaunee zkritizovat tentokrát? No, tak, když už jsme u té hudby...

Už se vám někdy stalo, že jste potkali nějakého metalistu? Nebo takové ty frajírky, co všude prohlašují, že Metalica a takové ty staré kapely jsou prostě nej a zbytek hudby nestojí za nic?

Tak až někoho takového potkáte, tak neztrácejte čas tím, že mu budete vysvětlovat, že i některé novodobé kousky jsou dobré. Nemá to cenu.

A ať vás ani nenapadne pokoušet se jim osvětlit, že Metalica není jediná kapela, která dokáže zahrát Nothing Else Matters!!!! A rozhodně se připravte, že jestli jim třeba jen koutkem úst naznačíte, že jste slyšeli nějakou cover verzi třeba zrovna tohohle songu, která je podle vás i o něco lepší než originál, tak budete mít na výběr mezi oprátkou a kladinou!!!

Z dobré vůle, Shaunee svěřené, vás na to upozorňuje (neberte to tak doslovně, Shaunee nikdy žádnou vůli neměla, natož ještě dobrou)- nemá to cenu. Originál je prostě originál a všechno mladšího padesáti let je novodobý brak. A nezkoušejte jim to vymluvit!!!

Utrhnou vám hlavu. Vážně. (Naštěstí pro vás, Shaunee má rychlé reflexy, takže svojí geniální hlavinku má ještě pořád připevněnou ke krku)

A co na to Shaunee... No tak za prvé - Metalicu nikdy neposlouchala a ani jinou takovou podobnou kapelu a asi ani nikdy nebude. Za druhé - novodobé braky typu Miley Cyrus a Vanessa Hudgens a edcetera a edcetera a edcetera taky nikdy neposlouchala a taky asi nikdy nebude. Jen by jí ale zajímalo, jestli tady na tom světě tak za padesát-šedesát let budou tací, kteří budou o Metalice smýšlet jako o Mozartovi či Beethovenovi, a Miley Cyrus budou bránit vlastním tělem před nějakými "novodobými braky" z roku 2067... Za třetí - je k pochopení, že originál, je prostě originál - a na tom se nic nezmění - jenže co je sakra tak těžkého na tom, přiznat, že nějaká trochu novější verze třeba přece jen může být lepší v souvislosti s posluchačem.

A pak se taky Shaunee velice těší, až se budou v roce 2199 na základních a uměleckých školách o hudebce učit děti nazpaměť všechny skladby Seleny Gomez nebo Demi Lovato, jakožto klasiku z jednadvacátého století....
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 lenik6277 lenik6277 | Web | 25. srpna 2010 v 19:41 | Reagovat

Tak to je opravdu VELICE zajímavá myšlenka.

2 Pet Pet | Web | 9. října 2010 v 17:31 | Reagovat

Poslední odstavec mě rozesmál... :D Zajímavá úvaha, pravdivá. Já taky metal ráda, ale i ostatní hudební styly za něco stojí, ne?

3 Čalamáda June Čalamáda June | Web | 10. října 2010 v 1:18 | Reagovat

Dneší populární hudba nemá co budoucnosti dát. To, co nám vnucují v rádiích je jen povrchní komerční popík a hip hop, jednoduchý a naprosto dementní.

Jen umělec, jako byl třeba Dvořák nebo Mozart, dokázal budoucnosti dát opravdovou hudbu.
Stejně jako se o to snaží mnohé metalové kapely.

4 Bonbooonek Bonbooonek | Web | 15. listopadu 2010 v 15:57 | Reagovat

[3]: Koilk z nejslavnějších skladatelů zemřelo v chudobě? Tehdy byi také považováni za "novodobé braky" a nikdo je neposlouchal. Teď se jejch díla hrajou v každém koncertním sále a každý učitel hudebky si může učůrnout při pomyšlení na jejich hudbu...

Tudíž musím souhlasit se Shaunee (jak taky jinak ;)).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama