Milé babičky, ....

28. srpna 2010 v 12:33 | Shaunee |  Others
Milé babičky,

Shaunee není nevychované dítě, dokonce si díky své genialitě dokáže i sama zavázat tkaničky u bot, takže by ani jednu z vás nechtěla nijak urazit, ale občas - zdůrazňuji občas - jste vážně na zabití!

Tak tohle by Shaunee velice ráda sdělila všem babíčkám na světě - a určitě není jediná. Na světě je totiž podle Shaunee až moc lidí, kteří se se svými babičkami prostě srovnat nedokáží. Naštěstí - díky své již zmíněné genialitě, Shaunee se s tím tipicky "babičkovským" chováním dokáže poprat. Dokonce už si i vypracovala jistou taktiku, která je ve většině případů opravdu velice účinná.

No a tak se tak jedenou stalo, že vaše protivná, sarkastická, sebestředná, sobecká, povrchní a naprosto perfektní a geniální Shaunee jednou dostala laskavou náladu a svou taktiku se rozhodla vám přednést. Trochu pomoci vašim nervům při rozhovorech s vašimi předky... Taková sbírka rad z vlastní zkušenosti, která by se snad někdy mohla hodit - a Shaunee vám teď ještě dporučuje, ať si ten následující článek pěkně užijete, páč Shaunee v něm tentokrát nikoho nehaní a nepomlouvá - což znamená, že je to velice vzácný a ojedinělý článek ....

A co je tedy tak účinná odbabičkovací metoda? To nejednodušší, co se dá v takových chvílích vůbec udělat - prostě se vykecat. Což bohužel spousta lidí neumí, takže na sebe radši začnou řvát... Proto se tedy vaše laskavá Shaunee rozhodla, že vám udělí pár příkladů, jak na to, protože ona sama je samozřejmě ten největší kecal na světě, který by se určitě dokázal dostat i z dvojnásobné vraždy s jasným svědectvím očitého svědka i materiálních důkazů (Shaunee je velice skromná)

Tak za prvé se vám všem už určitě někdy stalo, že se vaše babička rozhodla vám udělat přednášku o vaší rodině - tedy o jejích předcích. Však to znáte - tenhle strýček žije tady a jeho tatínek žil zase tam a jeho sestra pracovala zese jinde... Takové jednosměrné rozhovory mohou v konečné verzi trvat až několik hodin, což je někdy opravdu obtěžující, když člověk třeba někam spěchá. Jenže jak babičku odpálkovat tak, aby ji neurazil? Když jí člověk řekne, že už musí jít nebo tak něco, babička se může urazit. A jaké je tedy východisko?
Jednoduché - buďto jste takoví spratci a necitelní parchanti jako Shaunee a prostě jí nemilosrdně odeženete větou, že už vám to buťo říkala, nebo že už máte prostě něco jiného na práci.
A nebo se z toho vykecáte - je to jednoduché, babička třeba povídá o strýci Josefovi tuhle z Budějovic a vy si náhle vzpomenete, že nějaký váš známý je z Budějovic také... Samozřejmě je to jen příklad, stačí se chytnout na cokoli - když si babička stěžuje třeba na prodavačku v nějakém obchodě, tak si vy můžete vzpomenout na jiný obchod, který je podle vás mnohem lepší. Pokud žádné takové vodítko nemáte, vymyslete si ho - jasně, je to kruté, ale za stihnutou konferenci to stojí, ne? Tak například, jak už bylo uvedeno, babička mluví o Josefovi z Budějovic... Vy jí náhle skočíte do řeči s tím, že někdo ze stejného baráku má v Budějovicích bráchu a že ten brácha je strašně fajn a že jednou se přijel podívat za tím vaším známým a tak dále a tak dále - chvilku nepřetržitě vykládejte o všem možném, na co si vzpomenete a pak už můžete vklidu vzkřiknout "Jé, to už je hodin, já už vážně musím jít!!!!" a babička se nemůže urazit, že jste tak utnuli její rozhovor, protože jste defakto přerušili jenom sebe.... Funguje to na sto procent, podle vlastních zkušeností...

Nebo se občas stává, že se babička rozhodne trošku si do vás zarýpat - začne strašně prudit třeba kvůli tomu, že máte v pokoji nepořádek, nebo že jeden váš kamarád se jí vůbec nezamlouvá a takové věci... Co teď? Když na ní začnete řvát, že je to váš vlastní život a že do toho nemá co kecat, tak si tím nepomůžete. Když jí řeknete, že si ukidíte později, babička vám neuvěří a otravuje dál, když řeknete, že ten kamarád vůbec není takový, jak si myslí a že má i spoustu dobrých vlastností - babička si stejně bude mlít dál tu svou. Tak co teď?
Jednoduše ji stopněte. Stačí říct "Hele, babi, jestli budeš pokračovat, mohlo by se stát, že mi vyklouzne jedno velice nehezké slovo, ale vážně nic ve zlém, já tě jenom upozorňuji že by se to MOHLO stát, tak aby ses pak neurazila." Tohle souvětí má třeba Shaunee snad úplně nejradši - funguje na sto procent, páč babička se pak nemůže ohánět tím, že jste na ní sprostí, protože vy defakto ještě nejste, jen zmiňujete, že byste mohli být.

Nebo co když se babička rozhodne vám cpát nějaké jídlo, když zrovna nemáte hlad a to, že nemáte hlad pro ní není důvod si nevzít třeba její domácí buchtu nebo tak, která vám třeba ani nechutná? Když řeknete, že na to nemáte čas, že můsíte už někam jít, vecpe vám tu buchtu do ruky na cestu a když řeknete, že vám to nechutná, urazí se a když řeknete, že nechcete, prudí dál. Tady je východisko velice snadné - stačí říct, že jste měli před chvílí třeba řízek nebo tak něco - babičky totiž potřebují detaily - musíte být konkrétní, když řeknete, že nemáte hlad, budou to ignorovat, když řeknete, že jste měli řízek s bamborama, už jim dojde, že jste vážně už jedli a hlad tedy nemáte. Nebo řekněte, že jste před chvílí objedvali (nebo večeřeli nebo tak něco) a po objedě se jíst nemá a že si dáte za chvíli.

Taky mají babičky v oblibě kritizovat vaše oblečení - no a v tom případě jim prostě sdělte, že minule, když jste se viděli, říkala, že se jí to líbí a stůjte si za tím a zatloukejte a zatloukejte. Vymyslete si třeba, že to přece říkala, když jste přišli na návštěvu, jak jste se zrovna bavili o jednom starém známém nebo tak. Prostě si vymýšlejte věruhodné detaily a babička nakonec ztrartí jistotu, že se jí to nelíbí. Prostě jí přesvěčtě o své pravdě, to zabírá vždycky a ve všech situacích, prostě řekněte, že minule říkala něco, co neříkala a pořád a pořád tvrďtě, že to tak opravdu bylo - zatloukejte.

A poslední taktika - která taktéž zabírá úplně na všechno - jednoduše dělejte mrtvého brouka, však ono jí to brzy omrzí vás otravovat. Když mluví, přikyvujte, občas prohoďte nějaké to "Hmmmm" a dělejte si na svém. Babička to nakonec zakope a půjde otravovat někoho jiného. Nebo taky pořád jen přikyvujte a říkejte "jasně" a "Samozřejmě" a "Opravdu?" a takové fráze, které jí utvrdí v přesvědčení, že jí posloucháte a vy si přitom můžete myslet na co chcete a prostě neposlouchat a není třeba si přitom natahovat nervy.

Ale samozřejmě existuje ještě mnoho a mnoho způsobů, jak se "odbabičkovat". Většinou stačí být jen klidný a nějak se vykecat, je to jednoduché, není třeba řevu ani nervů a napětí v rodině.
Ale to je jen taková praktická rada...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama