Others

Jak funguje mozek génia...

21. srpna 2011 v 18:36 | Shaunee
... složitě. A stejně byste to nepochopili, takže se Shaunee nebude ani obtěžovat vám to vysvětlovat.

Je ovšem pravda, že se v Shaunee po milioně letech vzbudila nepatrná - ale opravdu jen velice nepatrná - kapička lítosti nad naprostou neprofesionalitou lidstva, která ostatně ani nestojí za řeč, protože je tak malinkatá, že je proti ní i Shauneein zájem o How I Met Your Mother větší - takže chápete, že je opravdu velice nepatrná, ba téměř nicotná. Jestli stále nechápete, máte smůlu, Shaunee už to jinak vysvětlovat nechce (původně chtěla napsat "neumí", ale pak jí došlo, že umí přece všechno a že mnohem spíš se jí do toho nechce)

No a z tohoto důvodu - díky této velice nepatrňoučké kapce lítosti - se Shaunee rozhodla vyzradit vám pár rad, které těm chytřejším z vás pomůžou pochopit princip těch geniálnějších, úspěšnějších a všelijak praktčtějších obyvatel naší sluneční soustavy.

Samozřejmě musíte počítat s tím, že na to, abyste se dostali mezi ty vyvolené (zatím tato skupina obsahuje jen Shaunee, Chuck Norris byl vyhozen, když si při pohledu na Shounee nadělal do kalhot), potřebujete strašně moc talentu a sousředění v kombinaci s vhodným množstvím mozkových buněk. To bohužel 77 osmdesátin z vás nemá, talže si nedělejte přílišné iluze.

Nicméně, pro ty zbylé tři osmdesátiny vaší populace (Shaunee se samozřejmě do vaší poulace nepočíta, protože a poněvač pochází ze zcela jiné a mnohem lepší populace) vám tu Shaunee z rukávu vysype pár zásad, kterých se musíte držet, abyste kdy vůbec měli šanci třeba jen se přiblížii genialitě a úžasnosti někoho jako je Shaunee.

Tak tedy:

Za prvé: Říkejte o sobě pokud možno v té nejvyšší frekvenci, že jste geniální a úžasní. Čím víc to budete říkat, tím víc vám ti hloupí lidé budou věřit. Opakování matka moudrosti.

Za druhé: Pokud narazíte na někoho, kdo je očividně chytřejší a inteligentnější než vy (třeba na Shaunee), tvařte se, že víte o čem mluví a nenápadně se stáhněte do pozadí.

Za třetí: Buďte přesvědčiví. Snažte se vypadat za každou cenu tak, aby vám všichni uvěřili, že víte o čem mluvíte. Kdykoli se vás někdo zeptá na něco, co nevíte, mlžte a vymyslete si něco tak složitého, aby to nikdo nepochopil a vy měli jistotu, že se vás nebude dále vyptávat, aby ze sebe neudělal ještě většího vola.

Za čtvrté: Lžete. S pravdou se nikam nedostanete a lidi jsou stejnak tak povrchní, že ji ve většině případů ani slyšet nechtějí.

Za čtvrté: Pamatujte si, co jste nalhali, aby vás pak nikdo nenačapal, že nevíte, co jste vlastně říkali. Když vás někdo načapá, zalžete znova.

Za páté: Nenechte se přemoci černým svědomím. Pamatujte si, že jediné, na čem záleží, jste vy, a všechno ostatní hoďte za hlavu. Lidi se z toho dostanou a vy budete mít, co jste chtěli.

Za šesté: Když se najde někdo, kdo by vám špapal na paty ve vaší úžasnosti, pomlouvejte ho tak, aby nikdo nevěděl, že pomluvy začínáte vy, a jinak dělejte, jakože vás vůbec nezajímá a je pod vaší úroveň.

Za sedmé: Najděte si několik složitých cizích slov, ze kterých můžete sestavit nevulgární nadávku. Když vás někdo naštve, použijte je, on vašim slovům nebude rozumět a bude v pytli.

Za osmé: Kdykoli někdo řekne nějaké cizí slovo, zeptejte se ho, jestli ví co to slovo znamená. Divili byste se, kolik lidí ve skutečnosti vůbec nerozumí tomu, co říká. Ve své podstatě to sice nemá co dělat s tím, jak se stát dokonalejší a úžasnější jako Shaunee, ale je to zábava.

Za deváté: Nepomáhejte ostatním, kdyby byli chytří, dokázali by se ze svých šlamastik dostat sami a tím, že budete pomáhat akorát podporujete jejich hloupost a navíc se vám to v ničem nevyplatí.

Za desáté: Nikdy neděleje nic, z čeho nemáte nějakou benefici.

Za jedenácté: Když uslyšíte, že o vás někdo roznáší drby (i když třeba pravdivé) s chladnou tváří prohlaste, že jste je začali vy, abyste zjistili, jak rychle se rozšíří.

Za dvanécté: Připravte se, že vás lidi budou nenávidět, a snažte si vemluvit, že ve skutečnosti jsou jen žárliví na váš úspěch a genialitu.

Za třinácté: Vyznávejte Shauneeismus a uctívejte Shaunee jako nejvyšší přirozenou sílu vesmíru, pokud se uchýlíte k rituálním obětinám, Shaunee přijímá jen kvalitní a značkové zboží a peníze. (Dobře, tento bod s tímto žebříčkem rad nemá co dělat, ale přinese vám věčné války a neklid)

V Shaunee se probouzí vlastenec

29. července 2011 v 18:32 | Shaunee
Tak abyste věděli, jakože nevíte, Shaunee tu je teprv pár týdnů, co se vrátila z neznámé planety, kde kralovala mimozemťanům, a už zase začíná být na svoji zemi pyšná.

No není to ale Česká Republika úžasná země? Druhou takovou už nenajdete, v česku máme vymoženosti naprosto ojedinělé...

... prezidenti kradou propisky na mezinárodních konferencích...
... globální oteplování u nás neplatí...
... padá nám vláda v půlce předsednictví Evropské Unie...
... absint je u nás zcela legální...
... každý průměrný Čech za rok vypije 160 litrů piva, čímž se stavíme do čela pivopijců celého světa...
... umělecké dílo symbolizující české předsednictví Evropské Unie v podobě Entropy od Davida Černého pobuřuje ještě dodnes celou Evropskou Unii
... jakožo Češi platíme nejvyšší daně na vzdělání, jelikož nám vláda zvýšila daně na knihách, zatímco alkohol zůstává nezdražený...
...mák, který je zakázaný v celém Americkém kontinetu a v skoro celé Asiji díky možnosti vyrábět z jeho dužiny drogu, je u nás vysazován na každém druhém poli, kde už nesmrdí řepka olejka...

... No, alespoň se Shaunee nemusí bát, že bude odhalena, jak vám celé roky krade ozón (MUHEHEHEHE - uškvaříteeeeee seeeee, prevíííííti!!!)

....

Ale stejně je na vás Shaunee hrdá!!!! Takovej národ se prostě nezapře... ( z Shaunee se třeba i stane patriot)

Come BACK!!!

19. června 2011 v 20:36 | Shaunee
Dokonalá - nejdokonalejší, geniální - nejgeniálnější, úžasná - nejúžasnější, skvělá - nejskvělejší, krásná - nejkrásnější, talentovaná - nejtalentovanější, důvtipná - nejdůvtipnější a moudrá a nejmoudřejší a nepřekonatelná a nejnepřekonatelnější a ... a ... a ......... no dobře, teď už jí docházejí slova, ale hlavní pointou je, že SHAUNEE IS BACK!!!!

To se vám stýskalo, co? He! Mysleli jste na drahouška Shaunee každý den, každou minutu, každou sekundu svého mizerného života, který bez středu vašeho vesmíru (=Shaunee) nestál ani za tu mizernou plechovku od Coca Coly, ani za tu vosu, co vás píchla do chodidla, když jste svou mizernou existenci venčili v divočině, ani za ten vítr, který vám už dále nepřipomínal vůni Shauneeina odéru (ne, slovo vůně se Shaunee prostě nelíbí), ani za tu starou pantofli, co vám jí čokl přežvejkal do nepoznání, ani za ten plesnivej pomeranč, co vám na stole hnije už půl roku, ani za to zkažený mlíko v lednici, který tam tak opuštěně stojí a truchlí po Shaunee, ani za toho protivnýho malýho smradlavýho mravence, co se včera smělě pokusil o atentát na vaši milovanou a zbožňovanou Shaunee Geniální a ona ho pak se vší krutostí a elegancí chladnokrevně rozdrtila v kafemlejnku, ani za tu propisku, co nám náš drahý prezident, hlava našeho státu, odcizil v cizině, ani za tu Shauneeinu učebnici matematiky, která se již udusila pod tíhou tun prachu a teď jí Shaunee zpívá requiem, ani za ... no dobře, posuňme se dál, hlavní je, že bez Shaunee váš život prostě neměl smysl (ne že by se Shaunee měl, ale zní to epicky, nemyslíte?).

A víte co?! Shaunee si na vás ani nevzpomněla!!!
....
A za nepřítomnost své geniální osoby se nebude omlouvat.
...
A ne, neřekne vám, kde celou tu bezůtěšnou dobu, co jste přemýtali nad tou malou nadějí v podobě žiletky ve vašem šuplíku, která by mohla ukončit vaše trápení bez Shaunee, byla.
...
Ne, opravdu ne, to by vás pak totiž Shaunee musela zabít a to se Shaunee momentálně nechce.
...
Ne! Nenaléhejte, ona vám to neřekne!!!
...
Ne, vážně vám to neřekne!!
...
To si myslíte, že když jí budete prosit, že vám prozradí třeba jen ždibíček z toho oooobrovského tajemství?
....
Nechte toho, akorát se zesměšňujete, Shaunee vám to prostě neřekne.
...
No...
...
Možná jenom trochu...
...
Malililinkatej ždibíček vám moooožná prozradí..
....
.... ale jenom malilililinkatej...
...
ždibíček.
.....
No dobře, Shaunee navštívila mimozemská delegace z Jupitera, Shaunee se na ně naštvala, když jí jeden z těch fialovejch prevítů zcela úmyslně upustil na nohu toaletní papír a oba je chladnokrevně a ukrutně důmyslně zavraždila (utopila je v akvárku - chudák rybička Ferdinand z toho má doteď depresi...). Když se to dozvěděli na ministerstvu na Jupiteru, poslali za Shaunee fízláky a unesli jí do přeeeeedalekého souhvězdí .... souhvězdí... souhvězdí ... ee.... na jméně stejně nezáleží, prostě Shaunee naprosto neeticky a naprosto surově vyrušili při jejím nedělním mučení gumových medvídků a unesli ji a zatkli a vsadili do vězení a mučili a trýznili a tyranizovali a uráželi a ... a... a... no a pak se Shaunee naštvala, všechny je proklela do do fialovo-zelených bambuloidních primitiv, lstí se osvobodila, zmanipulovala lid trojnožných zelených mužíčků, ovládla Jupiter a nechala vypálit ministerstvo. Pak jí už ale zelení mužíčci přestali bavit a ve vesmírném torpédu se vrátila na Zemi, kdy při přistání tak trochec způsobila zemětřesení v Japonsku, ale to byly jenom vedlejší účinky toho, jak ta ohromná Shauneeina genialita vykolejila Zemskou gravitaci svou ohromností. No a co, ty elektrárny by spadly tak jako tak... někdy... Každopádně z toho množství radioaktivity a lidské blbosti (na kterou Shaunee po tak dlouhé době nebyla zvyklá) Shaunee na čele vyrašilo třetí oko.... chvilku bylo fajn, ale pak Shaunee unavilo nosit brýle se třemi sklíčky (které se mimochodem děsně težko shání), takže se znovu akutně a urputně vložila do svého šíleného vědátorství a vynalezla mastičku, která jí oko naprosto odstranila (i když trochu zapáchala po zkaženym octě, ale to je vedlejší...
...KAŽDOPÁDNĚ, vy všichni podřadní tvorové určitě chápete, že při takovýhle problémech na vás Shaunee prostě nemohla mít čas.
....
TADÁÁÁ - oko je pryč, Japonsko se dotřáslo, zelení mužíčkové už stejně všichni pochcípali steskem po Shaunee a samotná SHAUNEE JE ZPĚT!

MUHEHEHEHEHEHEHEHEHE!!! (představte si ďábelský smích, to, že vám Shaunee řekla, že ve skutečnosti se ďábelsky smát neumí a že by vás pravděpodobně nevylekala ani přes megafon, zapomeňte)
...
Nicméně, mnoho let uplynulo (no dobře, mnoho měsíců, ale to nezní tak poeticky), co Shaunee zkritizovala vaše poslední marnivé a stupidní výpoldy vašich lítostihodných mozků... Teď však nastal velký boom, apokalypsa, come back, prostě a jednoduše Shaunee je zpět, aby vám ztrpčila život svou neutuchající genialitou...

Takže tento ctnostný den vás Shaunee poctila svou přítomností, aby vám představila oficiálně nejnovější prastupidnost všech dob- jé, hele, mravenec!!!

Shaunee už táááák dlouho neumučila žádného mravence (Shaunee má pořád ještě nutkavou potřebu se mstít jejich druhu za toho budižkničemu, co jí onehdá tak surově hryzl do jejího vznešeného palečku), na oficiálně nejstupidnější prastupidnost všech dob si budete muset chvilu počkat...

(Shaunee: Už běžím, mravenečku!!! Nááá, puťa, puťa, puťa, pojď k milé a hodné kamarádce Shauneeeeeeee, ona ti neublížíííí.....)

Cink, cink, cink.... žuch!!!

15. prosince 2010 v 18:46 | Shaunee
Takže za prvé: Shaunee si dárky nepřeje, Shaunee je prostě dostává.

Za druhé: Na Vánoce lidé nedostávají dárky - Shaunee dostává dárky, lidé jí je kupují. (Už víte co jí koupíte?)

Za třetí: Santa Claus neexistuje, to si lidé vymysleli, aby děti nepřišli o krásnou iluzi spravedlivého světa, kde neexistuje nic takového jako zlá a prohnilá Shaunee. (Toto slovní spojení je počínaje tímto okamžikem zakázané, protože Shaunee není zlá a ani prohnilá a může to o sobě říkat jen ona, nerouhejte se)

Za čtvrté: Nikdo k Vánocům nic nedostane, protože Shaunee tímto dnem Vánoce ruší a zavádí nový svátek Shauneeice, který je veskrzevá věc Shauneeismu - kteréžto náboženství ovšem vyznáváte vy úplně všichni a pokavad říkáte něco jiného, tak buď lžete a nebo je to jen ze skromnosti, protože patřit do církve Shauneeistické je pro vás až moc veliká čest.

Za páté: Jelikož Shaunee je prostě ta nejůžasnější a nejdokonalejší a vy všichni jí až skoro nezákoně milujete, místo zdobení stromečku a zpívání koled si musíte v rámci Shauneismu prozpěvovat nápěvek: Ó, Shaunee je ze všech nejlepší, nejlepší a nejlepší a nejlepší a nejlepšííííí!!!. Můžete si vybrat jakoukoli melodii, jakou chcete, protože originální píseň (hymnu) složila Shaunee tak dovedně, že by vás její genialita oslepila a zmrzačila. Originál nikdo nezná.

Za šesté: Nadpisu článku si nevšímejte, Shaunee došly nápady a tak napsala to první, co jí napadlo a nadále hodlá předstírat, že je to jeden z jejích duchaplných a geniálních nadpisů a má v sobě skrytý význam tak geniálního a důmyslného rázu, že jej rozluští jen ti nejtalentovanější (tedy jen Shaunee)

Za sedmé: Shaunee si k Shauneeicím přeje ovládnout vesmír a zničit polovinu lidstva, ale jelikož dárky jí dáváte vy a nikdo jiný než Shaunee není schopen takový dárek sehnat, je to pravděpodobně jediný dárek, který Shaunee nemůže dostat, takže bude Shaunee celé Shauneeice trucovat a bude hnusná a zlá na všechny kolem (takže se vlastně na jejím obvyklém chování nic nemění..)

ŠŤASTNÉ SHAUNEEICE!!! (to berte jako metaforu, Shaunee neví, co znamená slovo "šťastný")

První cihla, druhá cihla....

10. prosince 2010 v 17:59 | Shaunee
Stavíme slavobránu!!!! Hmm... tedy... spíš VY stavíte slavobránu, Shaunee je na to moc geniální a úžasná...

Každopádně, dnešek vejde do hystorie jak den, kdy slavná Shaunee ta nejdokonalejší poprvé odpověděla na komentář (a kdy poprvé napsala slovo hystorie s tvrdým "Y", protože s měkým to vypadá divně...)

Každopádně... jakýsi nevýznamný druh živočicha jménem... eh... no, Shaunee si vlastně to jméno, páč v jejím geniálním mozku je místo pouze pro jedno jméno a tím je její vlastní = Shaunee, pro ty méně obdařené (tedy pro všechny)...

Otázka zněla, kolik že prý naší úžasné Shaunee je let...

A Shaunee samozřejmě mohla předvídat, že nikomu z vás to nedojde, páč prostě neoplýváte takovou mozkovou kapacitou a genialitou jako Shaunee, ale přece jen od vás čekala alespoň trochu té diskrétnosti.... Ptát se lidí na věk!!! To je ale neomalenost.... Omlouvá vás jedině to, že Shaunee je taky drzoun od přírody a ani v této disciplíně stejně jako ve všech ostatních se jí nikdo nedokáže rovnat a jelikož je Shaunee geniální a vy všichni ji milujete, je samozřemostí, že jste se jen pokoušeli přiblížit se vašemu vzoru, tudíš jste se snažili být trochu přidrzlí.... To je ale vaše jediné štěstí!!! Shaunee samozřejmě nemohla od vaší chabé inteligence očekávat, že pochopíte Shauneeinu jedinečnost, která se prostě NEDÁ napodobit.

Každopádně, když už se tedy Shaunee uvolila tento článek napsat....

MILIONY A MILIONY!!!! .... Tolik let je Shaunee Geniální!!! Shaunee tu byla, je a vždycky bude, je ještě starší než vesmír, je věčná a úžasná a VY SE JÍ NIKDY NEZBAVÍTE!!!!

No comment...

9. prosince 2010 v 17:47 | Shaunee
No tak to snad ani nemá cenu komentovat, že?....

...

... Aha, Shaunee zapoměla, že všichni nemohou být tak geniální jako ona, tudíš si neuvědomila, že nedokážete předvídat budoucnost a nenacházíte tak v těchto slovech smysl...

Tak tedy dobrá, Shaunee je tak milosrdná (to berte jako slovní obrat, ve skutečnosti Shaunee srdce nemá, natož aby se o ní kdy řeklo, že je třeba jen něco podobného jako "milá"), tak vám to hezky pomalu vysvětlí...

Takže jelikož je Shaunee tak dokonalá a úžasná a jakože vládne všemi nej na světě, její sarkasmus je legendární a její egocentrismus je větší než Čína a Amerika dohromady, nikdo si samozřejmě nemyslí, že by jeho vzor mohl vůbec být někdo jiný než Shaunee. Ledaže by byl duševně chorý....

Takže všichni... super....

... No nic, dejme tomu, že Shaunee je prostě dokonalá a je nehynoucím vzorem vás všech, berete v ní inspiraci a strašně se s ní toužíte setkat a vidět její krásu a slyšet její sarkasmus a cítit její smradlavé fusekle....

A Shaunee na vás z vysoka kašle, takže na to můžete rovnou zapomenout.

Pokud si chcete ale alespoň maličko kompenzovat setkání s božskou Shaunee, stačí když namočíte starý hadr na nádobí na dva týdny do octa a můžete si tak nahradit alespoň ty Shauneeiny božské ponožky....

Takže to do tohoto smyslu slova "můj vzor"... Tedy do té míry, dokud je myšlen vzor, jako fyzická osoba, jinak ovšem byl a vždycky bude Shauneeiným vzorem fialovožlutý čmelák s velkou puntíkatou červenou mašlí kolem krku (pokud čmeláci mají krk, pokud ne, tak Shaunee oficiálně vyhlašuje, že počínaje tímto dnem mají všichni čmeláci krk)

Hmmm...

27. listopadu 2010 v 14:54 | Shaunee
To se tak Shaunee poslední dobou zdá pořát a pořát ten a tentýž samý sen...

Je tam Shaunee a je tam.... Eh, vlastně jenom Shaunee...

A je o tom, že Shaunee je perfektní a dokonalá a že vládne světu a vy všichni jí děsivě milujete...

A Shaunee na vás se vší úctou, kterou nemá a nikdy neměla, kašle a vesele ponižuje každého, kdo se jí přimotá k jejím vznešeným nožkám...

No a jelikož je Shaunee geniální a činnost její mozkovny je legendární, přišla Shaunee na to, že jestliže se tento sen stále a stále opakuje, nejsíš to bude i pravda...

Takže závěrem...SHAUNEE JE NEJDOKONALEŠÍ BYTOST NA SVĚTĚ!!!!!! (bez falešné skromnosti)

(PS: Jestliže už jste tuto poslední větu někde četli, nejpravděpodobněji na Shauneeině geniálním blogu, tak vám Shaunee gratuluje, páč právě zažíváte déja vu... Pokud ne, jste ti nejnevzdělanější ignoranti světa a máte smůlu)

Až do hrobu...

10. listopadu 2010 v 17:26 | Shaunee
No tak vaše oblíbená, geniální a vůbec totálně nejlepší Shaunee teď nedávno přišla na jednu velmi znepokojující věc. Tedy že je zjevně ten nejlepší přítel na světě.... To naštve, co?

A víte co? Kupte mi křečka.

27. října 2010 v 16:17 | Shaunee
CELEBRATIONS!!!

Shaunee má svátek!!! ...Nebo narozeniny, teď neví...

Každopádně - HALLOWEEN!!! Slavme a oslavujme, drazí pozůstalí, den, kdy strašidla a nestvůry vylézají ze záhrobí... A kdy se Shaunee rozhodla vás znovu poctít svým článkem (předem přitom upozorňuje, že ani za mák nemá sebemenší tušení o tom, co do toho článku má psát, takže nejspíš bude mektat kraviny... ale psssst!!!)

Kdyby Shaunee nebyla naprosté matematické dřevo (což neřekla, takže na to zapomeňte, Shaunee je nadále matematický génius) byla by vám řekla přesný počet dnů, který zbývá do té okázalé oslavy, abyste tedy měli dost  času jí toho křečka sehnat... Ale jelikož nehodlá namáhat svůj geniální mozeček, musíte se prostě spokojit s tím, že ZA PÁR DNŮ máte nástup na poště a posíláte Shaunee hezky zabaleného křečka s pěknou růžovou mašličkou kolem krku (teď si Shaunee není úplně tak jistá, jestli mají křečci krk, ale opět NIC NEVÍTE, od teď křečci oficiálně krk mají a jestli ne, jejich smůla).

Ptáte-li se na jakou adresu máte křečka poslat, neptejte se, váš šestý smysl vám to řekne...a jestliže ne, tak prostě vyhoďtě křečka na ulici a on už si Shaunee najde - Shaunee si totiž najde každý, na to je její ego dost velké a je vidět z dálky... No a pokud nenajde, tak alespoň chcípně a Shaunee bude stačit už jenom ta škodolibá radost nad vašimi vyhozenými pěnězi.

A ten křeček se bude jmenovat Hubert. Tečka. (A teď se neptejte, jak na to jméno Shaunee přišla, protože by na to neznala odpověď a musela by si nějakou vymyslet a to je moc práce)

No a když už bude ten Halloween... SHAUNEE PROKLÍNÁ VÁS VŠECHNY DO UŠATÝCH MERUNĚK S FIALOVÝMA PUNTÍKAMA!!

Hrobečkov

14. října 2010 v 17:53 | Shaunee
Ne, tak ale vážně lidi... Češi vážně skloňují nejhůř na světě...

A jakože to říká SHAUNEE, tak to je pravda!!! (Protože co? No protože se Shaunee nikdy neplete, to už byste měli vědět)

No ne, vemte to takhle: Je "hrob" a pak "hřbitov"... No není to na hlavu?

No jakože se Shaunee jmenuju (nejmenuju, ale to je jedno) a jakože jsem totálně geniální, tak mi příjde, že "hřbitov" moc zavání "hřibem"...

Takže pozorte, všichni tvorové zemští, jež hluboce nedosahují Shauneeiny úrovně ať psychycké tak jakékoliv jiné - odteď se v poctivé Shauneeinštine bude hovořit o "hrobečkově" a pojem "hřbitov" se tím nadobro maže jak z česko-shauneeinského slovníku tak ze všech ostatních!!!

Kdo bude nadále používat pojmu "hřbitov", Shauneee to bude brát jako zkomolený název neexistujícího pojmu "hřibov" a bude vás tak mít za naprosté debily (což už stejně má, tak to je jedno).

Tento článek bude brzy zveřejněn v oficiálním slovníku a mluvnici Shauneeinštiny, jako názorný příklad. (PS: Nic takového neexistuje a nikdy existovat nebude, jen Shaunee se to zdálo znít tak hezky oficiálně a ve své sobeckosti, nadřazenosti a povrchnosti si prostě nemohla odpustit to sem napsat)

Příbuzní s komárem!!!

10. října 2010 v 18:01 | Shaunee
A ať si kdokoli zkusí protestovat!!! Proti Shauneeiným teoriím se neprotestuje - poslouchá se,  a mlčky přikyvuje.

Předzim

5. října 2010 v 16:39 | Shaunee
No tak jelikož SHAUNEE (to nejdokonalejší, co naše matička Země stvořila) neuznává léto - jakože vážně nechápe, KDO něco takového, jako je propocené a neudýchatelné a vůbec děsně na zabití léto mohl vymyslet - tak oficiálně vyhlašuje léo podzimem a podzim předzimem!!

Tedy pro ty nechápavější (tedy pro všechny vyjíma Shaunee, která je dokonalá a chápe i nepochopitelné): Léto se tímto dnem a tímto okamžikem MAŽE z historie i budoucnosti lidstva a stává se PODZIMEM!!! Tedy jednadvacátého června nezačíná léto ale PODZIM!!!

No a protože má Shaunee úplně dokonalý (jako je dokonalá ona sama) smysl pro rovnosennost a rovnováhu, tak by prostě NEŠLO, aby měl podzim šest měsíců namísto tří, jako všechna ostatní období, tak původní podzim se tímto stává PŘEDZIMEM!!! Tedy třiadvacátého září nezačíná podzim ale PŘEDZIM!!!

Takže závěrem: Radujme se a oslavujme, máme tady PŘEDZIM!!!!

Shaunee Ta Nejtalentovanější!!

28. září 2010 v 14:40 | Shaunee
Ano, ano, Shaunee je tu zas i se svým geniálním talentovaným mozkem!!!

Takže za prvé: Jestliže se někde koná nějaká talentová soutěž, pak naprosto zbytečně, protože svět svůj talent již odhalil v okamžiku, kdy přišla na svět Shaunee Geniální a její úžasný smysl pro protivnost, sarkasmus, aroganci a ignoraci všeho od ozónové díry až po fakt, že i stádo mňoukajících koček má v talentové soutěži větší šanci než ona a to ještě s dalším faktem, že od té doby, co tak Shaunee Geniální rozhodla, kočky žijí ve stádu, protože "tlupa" ani "hejno" se nevyskytuje v Shauneeině slovníku Shauneenštiny z doposud neznámých důvodý (čili jen proto, že se jí ta slova nelíbí a nechce to přiznat).

Za druhé: Jestliže se v jednom zanedbatelném státě, na jedné zanedbatelné planetě, v jednom zanedbatelném vesmíru (kterému panuje Shaunee Vznešená) pořádají hnedle dvě talentové soutěže v jeden a ten samý den i čas.... pak je to Shaunee Geniální/Vznešené úplně šumák, protože se cítí až moc povznesena nad zapínání televize (což mimochodem neumí, ale opět jste nic neslyšeli, protože to je státní tajemství), takže se dívá jedině a výhradně na britský x-factor 2010, kvůli kterému nemusí šlapat celou tu cestu po dvaceti schodech do obývacího pokoje za televizí.

Za třetí: Pakliže si někdo myslí, že má větší talent než Shaunee (což je mimochodem tabu, takže na to ani nemyslete), tedy tím je myšleno v jakékoli činnosti od házení špuntů z okna přes skákání po jedné noze až po nic nedělání, tak ho Shaunee může zcela v klidu ujistit, že je to blbost, jelikož Shaunee hází špunty z okna denně a to ještě s tím, že často to nebývají jen špunty, ale třeba i mobil nebo učebnice, které se prohřešily proti právům a zákonům ve Shauneelandu. Po jedné noze nemůže nikdo skákat lépe než Shaunee a to už jen z důvodu, že šlapat na připínáčky a špendlíky a obecně věci špičatých tvarů také nikdo nedokáže lépe něž Shaunee a nic nedělání je činnost, ve které je Shaunee již od svého narození světový šampion.

Za čtvrté: Už Shaunee nemá co říct, ale líbí se jí číslo čtyři.

A tak pravila Shaunee Ta Genilání... (což by došlo každému, kdyby si přečetl název článku, ale jelikož má Shaunee nutnou potřebu pořád se vyvyšovat nad intelekt ostatních, pro jistotu to sem ještě připsala)

Kdyby Chuck Norris někdy spal, zdálo by se mu o Shaunee!!

18. září 2010 v 21:08 | Shaunee
A to je jediný sen, který je ve světě Shauneeland a v náboženství Shauneeismu uznáván za dovolený. (Dnes v noci se vám všem bude zdát o Shaunee - tak říká Shaunee Geniální a jakože ona se nikdy neplete!!!)

A jak poznat, že máte dovolený sen? Jednoduše, na to platí primitivní fyzikální rovnice = čím víc Shaunee, tím víc dovolený sen, čím míň Shaunee, tím víc sen na nic.

Například Chuckovi Norrisovi se o Shaunee zdá určitě - komu by se o Shaunee nezdálo, když je to takový snový parazit, ta Shaunee!!!

A proč? Protože Chuck Norris má ze Shaunee v kalhotách!!!

.... Jakooo, musíte uznaaat, že SHAUNEE, je prostě to nejgeniálnější a nejdokonalejší a nejsarkastičtější a nejarogantnější a nejúžasnější stvoření, které se na našem světě kdy objevilo. O tom se prostě nedá hádat, to je jednoduše jasnačka.

Tak třeba...

Chuck Norris sice vyhrál tenis s betonovou zdí, ale SHAUNEE ji přejela bagrem a ušetřila si tu dvouhodinovou úmornou hru plnou potu a porušování pravidel. No kdo by neměl strach?

Slzy Chucka Norrise sice léčí - i když nikdy neplakal - ale SHAUNEEINY slzy, jsou archivní víno a tečou proudem!!! Docela fajn sen, ne?

Superman možná spí v pyžamu s Chuckem Norrisem, ale SHAUNEE spí v noční košili a pyžamem s Cuckem Norrisem si přitápí v zimě, když jí odpojí topení kvůli neplacení účtů.

Chuck Norris sice dokáže napočítat do nekonečna a dělit nulou, ale SHAUNEE si nekonečno spočítá na kalkulačce a dělit neumí a nehodlá se to učit.

Chuck Norris třeba dokáže hovořit Braillovým jazykem, jenže SHAUNEE v něm dokáže recitovat básničky!!

Lidé mají jednu mozkovou hemisféru větší než tu druhou a Chuck Norris má větší obě - jenže SHAUNEEIN mozek byl pro jeho genialitu zmrazen a uložen do mezinárodního bezpečnostního sejfu. Nikdo ho nikdy neviděl.

Chuck Norris sice krájí jablko na tři poloviny, ale SHAUNEE je geniální a to jablko sní rovnou.

Chuck Norris si nemusí kupovat hodinky, protože sám určuje čas... SHAUNEE chodí všude pozdě a hodinky jí pořídily "kamarádi".

A Chuck Norris umí prásknout otáčivými dveřmi, jenže SHAUNEE dokáže prásknout čímkoli a to dokonce bez zjevného záměru!!!

No komu by se o Shaunee nezdálo?

(PS: Vsaďte se, že vám dnes v noci bude ve snech strašit Shaunee - a připravte se, že sázku prohrajete, protože Shaunee jednak děsně švindluje a za druhé je to děsivá snová přísavka!!!)

Milé babičky, ....

28. srpna 2010 v 12:33 | Shaunee
Milé babičky,

Shaunee není nevychované dítě, dokonce si díky své genialitě dokáže i sama zavázat tkaničky u bot, takže by ani jednu z vás nechtěla nijak urazit, ale občas - zdůrazňuji občas - jste vážně na zabití!

Tak tohle by Shaunee velice ráda sdělila všem babíčkám na světě - a určitě není jediná. Na světě je totiž podle Shaunee až moc lidí, kteří se se svými babičkami prostě srovnat nedokáží. Naštěstí - díky své již zmíněné genialitě, Shaunee se s tím tipicky "babičkovským" chováním dokáže poprat. Dokonce už si i vypracovala jistou taktiku, která je ve většině případů opravdu velice účinná.

No a tak se tak jedenou stalo, že vaše protivná, sarkastická, sebestředná, sobecká, povrchní a naprosto perfektní a geniální Shaunee jednou dostala laskavou náladu a svou taktiku se rozhodla vám přednést. Trochu pomoci vašim nervům při rozhovorech s vašimi předky... Taková sbírka rad z vlastní zkušenosti, která by se snad někdy mohla hodit - a Shaunee vám teď ještě dporučuje, ať si ten následující článek pěkně užijete, páč Shaunee v něm tentokrát nikoho nehaní a nepomlouvá - což znamená, že je to velice vzácný a ojedinělý článek ....

A co je tedy tak účinná odbabičkovací metoda? To nejednodušší, co se dá v takových chvílích vůbec udělat - prostě se vykecat. Což bohužel spousta lidí neumí, takže na sebe radši začnou řvát... Proto se tedy vaše laskavá Shaunee rozhodla, že vám udělí pár příkladů, jak na to, protože ona sama je samozřejmě ten největší kecal na světě, který by se určitě dokázal dostat i z dvojnásobné vraždy s jasným svědectvím očitého svědka i materiálních důkazů (Shaunee je velice skromná)

Tak za prvé se vám všem už určitě někdy stalo, že se vaše babička rozhodla vám udělat přednášku o vaší rodině - tedy o jejích předcích. Však to znáte - tenhle strýček žije tady a jeho tatínek žil zase tam a jeho sestra pracovala zese jinde... Takové jednosměrné rozhovory mohou v konečné verzi trvat až několik hodin, což je někdy opravdu obtěžující, když člověk třeba někam spěchá. Jenže jak babičku odpálkovat tak, aby ji neurazil? Když jí člověk řekne, že už musí jít nebo tak něco, babička se může urazit. A jaké je tedy východisko?
Jednoduché - buďto jste takoví spratci a necitelní parchanti jako Shaunee a prostě jí nemilosrdně odeženete větou, že už vám to buťo říkala, nebo že už máte prostě něco jiného na práci.
A nebo se z toho vykecáte - je to jednoduché, babička třeba povídá o strýci Josefovi tuhle z Budějovic a vy si náhle vzpomenete, že nějaký váš známý je z Budějovic také... Samozřejmě je to jen příklad, stačí se chytnout na cokoli - když si babička stěžuje třeba na prodavačku v nějakém obchodě, tak si vy můžete vzpomenout na jiný obchod, který je podle vás mnohem lepší. Pokud žádné takové vodítko nemáte, vymyslete si ho - jasně, je to kruté, ale za stihnutou konferenci to stojí, ne? Tak například, jak už bylo uvedeno, babička mluví o Josefovi z Budějovic... Vy jí náhle skočíte do řeči s tím, že někdo ze stejného baráku má v Budějovicích bráchu a že ten brácha je strašně fajn a že jednou se přijel podívat za tím vaším známým a tak dále a tak dále - chvilku nepřetržitě vykládejte o všem možném, na co si vzpomenete a pak už můžete vklidu vzkřiknout "Jé, to už je hodin, já už vážně musím jít!!!!" a babička se nemůže urazit, že jste tak utnuli její rozhovor, protože jste defakto přerušili jenom sebe.... Funguje to na sto procent, podle vlastních zkušeností...

Nebo se občas stává, že se babička rozhodne trošku si do vás zarýpat - začne strašně prudit třeba kvůli tomu, že máte v pokoji nepořádek, nebo že jeden váš kamarád se jí vůbec nezamlouvá a takové věci... Co teď? Když na ní začnete řvát, že je to váš vlastní život a že do toho nemá co kecat, tak si tím nepomůžete. Když jí řeknete, že si ukidíte později, babička vám neuvěří a otravuje dál, když řeknete, že ten kamarád vůbec není takový, jak si myslí a že má i spoustu dobrých vlastností - babička si stejně bude mlít dál tu svou. Tak co teď?
Jednoduše ji stopněte. Stačí říct "Hele, babi, jestli budeš pokračovat, mohlo by se stát, že mi vyklouzne jedno velice nehezké slovo, ale vážně nic ve zlém, já tě jenom upozorňuji že by se to MOHLO stát, tak aby ses pak neurazila." Tohle souvětí má třeba Shaunee snad úplně nejradši - funguje na sto procent, páč babička se pak nemůže ohánět tím, že jste na ní sprostí, protože vy defakto ještě nejste, jen zmiňujete, že byste mohli být.

Nebo co když se babička rozhodne vám cpát nějaké jídlo, když zrovna nemáte hlad a to, že nemáte hlad pro ní není důvod si nevzít třeba její domácí buchtu nebo tak, která vám třeba ani nechutná? Když řeknete, že na to nemáte čas, že můsíte už někam jít, vecpe vám tu buchtu do ruky na cestu a když řeknete, že vám to nechutná, urazí se a když řeknete, že nechcete, prudí dál. Tady je východisko velice snadné - stačí říct, že jste měli před chvílí třeba řízek nebo tak něco - babičky totiž potřebují detaily - musíte být konkrétní, když řeknete, že nemáte hlad, budou to ignorovat, když řeknete, že jste měli řízek s bamborama, už jim dojde, že jste vážně už jedli a hlad tedy nemáte. Nebo řekněte, že jste před chvílí objedvali (nebo večeřeli nebo tak něco) a po objedě se jíst nemá a že si dáte za chvíli.

Taky mají babičky v oblibě kritizovat vaše oblečení - no a v tom případě jim prostě sdělte, že minule, když jste se viděli, říkala, že se jí to líbí a stůjte si za tím a zatloukejte a zatloukejte. Vymyslete si třeba, že to přece říkala, když jste přišli na návštěvu, jak jste se zrovna bavili o jednom starém známém nebo tak. Prostě si vymýšlejte věruhodné detaily a babička nakonec ztrartí jistotu, že se jí to nelíbí. Prostě jí přesvěčtě o své pravdě, to zabírá vždycky a ve všech situacích, prostě řekněte, že minule říkala něco, co neříkala a pořád a pořád tvrďtě, že to tak opravdu bylo - zatloukejte.

A poslední taktika - která taktéž zabírá úplně na všechno - jednoduše dělejte mrtvého brouka, však ono jí to brzy omrzí vás otravovat. Když mluví, přikyvujte, občas prohoďte nějaké to "Hmmmm" a dělejte si na svém. Babička to nakonec zakope a půjde otravovat někoho jiného. Nebo taky pořád jen přikyvujte a říkejte "jasně" a "Samozřejmě" a "Opravdu?" a takové fráze, které jí utvrdí v přesvědčení, že jí posloucháte a vy si přitom můžete myslet na co chcete a prostě neposlouchat a není třeba si přitom natahovat nervy.

Ale samozřejmě existuje ještě mnoho a mnoho způsobů, jak se "odbabičkovat". Většinou stačí být jen klidný a nějak se vykecat, je to jednoduché, není třeba řevu ani nervů a napětí v rodině.
Ale to je jen taková praktická rada...

Složité téma, jednoduchý článek

23. června 2010 v 9:12 | Shaunee
No fajn, Shaunee přiznává, vlastně je to docela jednoduché téma. Shaunee si na téma úspěch dokonce už i vytvořila svoji vlastní - fungující(!!!) - big bang teorii. Takže moudrost číslo 2 145 874 dle Shaunee:

Úspěch - ten je jako Měsíc, krásný, velký, impozantní, ohromující a hodně daleko. Navíc pro něj platí úplně stejná fyzikální rovnice jako pro cestu na Mesíc:

nejsou prachy = není cesta na Měsíc

=no a přesně stejně to funguje i s úspěchem!!!
Takže Shaunee teď už čeká další důležitý dopis od Nobel Awards a tak příští týden už si zajisté pojede vyzvednout svoji - další - Nobelovku za přispění k chodu lidstva.
...
No dobře, na to Shaunee moc líná, pro cenu si nechá poslat.
...
Fajn, na to je Shaunee taky moc líná, tak počká, až jí tu cenu pošlou sami.
...
Dobře, Shaunee dozajista ví, že bude moc líná, na to, aby si cenu vyzvedla na poště, takže tam pošle někoho jiného.
... Fajn, dostali jste mě, Shaunee bude nejspíš i moc líná na to, aby si někomu vůbec řekla, aby jí tu cenu vyzvedl, takže to jedno jediné nevýznamné ocenění s radostí oželí.

A osobně stejně považuje za největší úspěch celého širého světa, že se vůbec dokázala dokopat k napsání tohohle článku, za což - nutno podotknout - by zasloužila nejmíň ještě dvě další ocenění, za zcela neočekávané a odvážné chování jí samé.

Nečíst! Hrozí depka na měsíc dopředu.

17. června 2010 v 18:28 | Shaunee
No tak to je zase jednou jedna geniální úvaha geniální Shaunee. Předem ale upozornuji, že při tomto zjištění - tedy při tom, které Shaunee právě učinila a hodlá se s ním podělit s nižší formou života - hrozí silné riziko depresí v následujících týdnech. Tím samozřejmě Shaunee neříká, že i ona dostala depku, tento závěr je založen na principu odhadu, resp. když Shaunee depku nedostala, vy určitě ano, protože Shaunee je prostě na moc vysoké úrovni, aby jí něco deprimovalo. Vlastně už se od svých raných let nachází na úrovni, na které je Shaunee tím deprimujícím.

Ale zpátky k tématu... to se Shaunee zase jednou uvolila milostivě vlést na blog, kde si přečetla téma týdne "smrt". Samozřejmě, její geniální mozek (má prokazatelně dvakrát větší než Einstein) se hnedle rozjel na plné obrátky a .... jako ve většině případů..... začal myslet úplně obráceně. Tedy, řekneme smrt a Shaunee začne myslet od narození. No a z toho se postupně vyvinulo toto závratné zjištění, které, určitě se mnou budete souhlasit, by zaslooužilo nobelovu cenu:

Takže alkohol je smrt. (bez diskuze)
A smrt bude mít každý. (kromě Shaunee, ta vynalezla kámen mudrců)
A bez alkoholu by se rodiče neměli čím opít a mít nás, tudíš bychom nebyli my.
Kdybychom nebyli my, nebyla by budoucnost.
Takže my jsme budoucnost.
A my bychom nebyli bez alkoholu, takže alkohol je budoucnost.
A alkohol je smrt, takže budoucnost je smrt.
A smrt má každý, takž budoucnost má každý.
A budoucnost je alkohol, takže závěrem: Každý má alkohol!!!

A teĎ prosím tu nobelovku.

Tak to si mohli odpustit ...

31. května 2010 v 11:48 | Shaunee
Takže Shaunee právě úspěšně zjistila, že je zřejmě taky drogou. A zřejmě pěkně návykovou.

A pro koho? ....

Dá se čokoláda považovat za drogu?

26. května 2010 v 17:38 | Shaunee
Taková drobná úvaha na zamyšlení.

Čistě teoretická, páč Shaunee čokoládu nemůže, smiřme se s tím.

Takže, to se tak Shaunee jednou toulala svou zamotanou geniální myslí a tu jí napadlo pár faktů:

Já vám připravím TAKOVEJ tanec. . .jen co vás najdu

7. května 2010 v 15:58 | Shaunee
Tak ale už!!!!

Jen se těšte moje, zlaté myšlenky, až JÁ vás jen najdu ......!!!

To bude takovej tanec, to teda jo, a jakože Shaunee tancovat neumí a nikdy neuměla, takže to bude poooořádnej dupák. A to si teda užijete.

A máte to za to. Tečka.

Taková maličkatičkouličká vychytávka

4. května 2010 v 11:26 | Shaunee
Hex!!!!

Takže Shaunee vás nejdřív musí všechny pořádně sprdnout jak se sluší a patří, protože jak v minulém článku psala, že se topí v práci, neumí plavat a že jí máte všichni POVINNĚ pomoct - jakkoli, je jedno jak - nejlépe pro ní skočit a vytáhnout z té odporné tekutiny.

Samozřejmě se nikdo nenamáhal .....

---- až ..... jednoho dne ....... přišel ....... odvážný bojovník ....... a skvělý plavec ........ který se statečně vrhnul do hlubin té zrůdné kapaliny - práce ......... a Shaunee vylovil ......

Moře ....hmm... ÁÁÁ!! TOPÍM!!! Neumím plavat!!!!

30. dubna 2010 v 18:58 | Shaunee
Jak už si ti chytřejší z vás mohli domyslet, tohle bude opravdu kratičký článek, protože - jak je zřejmé - Shaunee má momentálně dost na pilno (aneb = topí se)

... a to tím nejhorším způsobem, jaký kdy byl v historii topení zaznamenán

= topí se totiž v tekutině obecně v lidské nevznešené řeči nazývané PRÁCE, (jež ovšem Shaunee nepoužívá, takže tomu bude nadále říkat faktor P - což musíte uznat, že to zní mnohem líp)

Takže:
Držte palce ať se vám vaše milovaná Shaunee neutopí (samozřejmě jenom obrazně)
Pokud možno se jí snažte alespoň nějak pomoct (což stejně nemůžete, ale dobře to zní)
Když ne jinak, hoďte alespoň záchrynný kruh (nejlépe skočte do vody taky a Shaunee vytáhněte)
A HLAVNĚ - snažte se NEUTOPIT!!!! Faktor P je zákeřný a dostane se všude, toť poslední rada tonoucího ....

Takže další zákon přírody

24. dubna 2010 v 15:16 | Shaunee
No jo, už je to tak, Shaunee zase jednou přišla na jeden ze spletitých a mnohdy nelogických zákonů naší matky přírody....

Samozřejmě, že je to zase jednou naprosto nezpochybnitelný citát a tímto si na něj ostražitá Shaunee vypisuje autorská práva za prvé a poplatkový certifikát za druhé.

A aby Shaunee zase jednou předvedla svoji dokonalost, dokonce vám i prozradí znění toho jejího úžasného objevu ..... to je supr člověk, ta Shaunee, že jo?

Nevim čemu věří Shaunee, ale rozhodně vím čemu věříte VY!!!

20. dubna 2010 v 16:59 | Shaunee
Samozřejmě, ani Einstein by za celý svůj život nevykoumal, čemu všemu věří nače dokonalá Shaunee - tedy když se nepočítá ten fakt, že věří SOBĚ - tedy své dokonalé maličkosti.
Nicméně, jakože je Shaunee tak perfektní a vševidoucí, nemusí se ani moc namáhat (jakoby se někdy namáhala) aby uhodla (a Shaunee se nikdy neplete), čemu věříte vy, jakožto banda předvídatelných neoriginálních a nedůležitých ignorantů.

Úchylný, šílený, praštěný .... perfektní hymna pro Shaunee

17. dubna 2010 v 14:54 | Shaunee
Hex!!!!

Takže jakože je Shaunee ve všech ohledech úplně nejlepší a nejtalentovanější (což samozřejmě už všichni vědí), má také úplně dokonalý hudební hluch, takže se jí podařilo nalést úplně perfektně úchylnou a prapodivnou (ale supráckou) hymnu která úplně perfektně úchylně a prapodivně (a suprácky) sedí k jejímu totálně perfektnímu úchylnýmu a prapodivnému blogu - HOUSE OF DARKMESS

Checkujte perex a uznejte, že líp už by žádná písnička sedět nemohla ....
 
 

Reklama
Reklama